Danışma için hafta içi hafta sonu 7/24 arayabilirsiniz.... Danışma Hattımız 0322 4580701
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Sorumluluk Projelerimiz
  3. Yaşlılara Ayak Bakım Hizmeti!

Podomania Yaşlılara Ayak Bakım Hizmeti!

28/01/2013

Podomania Ayak Sağlığı Merkezi, yaşlıları da unutmadı. Adana Huzurevi’nde kalan yaşlılara yönelik olarak, her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinlik kapsamında huzurevi sakinlerine ücretsiz ayak bakımı hizmeti verildi.

Yaşlılarda Unutulmamalı

Adana’nın yanı sıra Mersin ve İskenderun’da da ayak sağlığı alanındaki öncü kuruşlardan biri olarak öne çıkan Podomania Ayak Sağlığı Merkezi, bir süre önce hayata geçirmiş olduğu sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta ‘Sevgiye Uzanan Eller Projesi’ne dahil edilen ve göçle gelen ailelerin çocuklarına yönelik olarak ayak bakım hizmeti veren Podomania, bu kez Adana Huzurevi’ndeki yaşlıları da ‘ayak sağlığı taraması’ndan geçirdi.

Ücretsiz Ayak Bakımı Hizmeti

Uzmanlar tarafından ayaklarına bakım yapılan huzurevi sakinleri, gösterilen ilgiden memnun kalırken, ayağında sorunla karşılaşılan yaşlılar da yine ücretsiz olarak tedavi edildi. Sosyal sorumlulukları gereği, her yıl Adana Huzurevi’nde kalan yaşlılara yönelik olarak, ayak bakımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Podomania Ayak Sağlığı Merkezi Podiatristi Nazlı Ekici, bu etkinliği de gelenekselleştirdiklerini anlattı.

“En Önemli Sorun: Kalınlaşmış Tırnak”

Nazlı Ekici, yaşlıların en büyük sorunun; çeşitli hastalıkları nedeniyle kalınlaşmış tırnaklarını kesmekte zorlanmaları olduğunu ifade ederek, “Genel olarak yaşlılarımızda batık tırnak, çatlak topuk, tırnak batması ve nasır gibi sorunlar ile karşılaştık. Onların bu sorunlarına çözüm üretirken, özellikle diyabetli olan yaşlılarımızın da ayaklarındaki yaraları temizlerken, genel bakımlarını da üstlendik” dedi.

"Bu Hassasiyet Bizi Mutlu Ediyor"

Huzurevi Müdür Yardımcısı Hacer Musabeyoğlu da, katkı ve destekleri nedeniyle Podomania Ayak Sağlığı Merkezii'ne teşekkür etti. Musabeyoğlu, "Podomania Ayak Sağlık Merkezi, her yıl yaşlılarımızın ayak bakımlarını ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. Böylesine hassas düşünceleri, biz idarecileri ve yaşlılarımızı çok mutlu ediyor. Uzman personelleriyle kaliteli hizmet veren Podomania'ya teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Adana’nın yanı sıra Mersin ve İskenderun’da da ayak sağlığı alanında marka kuruluş olarak öne çıkan Podomania Ayak Sağlığı Merkezi’nce, Adana Huzurevi’nde kalan yaşlılara yönelik olarak, ‘ücretsiz ayak sağlığı’ hizmeti verildi.

Diğer Projelerimiz
Podomania Sosyal Medya
HABER BÜLTENİMİZE KATILIN
Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?