Danışma için hafta içi hafta sonu 7/24 arayabilirsiniz.... Danışma Hattımız 0322 4580701
  1. Ana Sayfa
  2. Basinda Biz
  3. Ayak Detoksu Fazla Kilolardan Kurtarıyor!

Podomania Ayak Detoksu Fazla Kilolardan Kurtarıyor!

25/05/2017

Podiatrist Nazlı Ekici, ayak detoksunun, insan sağlığı üzerinde sayısız soruna çare olduğunu belirtti.

Adana (İHA) - Podomania Ayak Sağlığı Merkezi kurucusu Podiatrist Nazlı Ekici, Japon bilim adamları tarafından bulunan ve ‘Nobel Ödülü’ne layık görülen ayak detoksunun, insan sağlığı üzerinde sayısız soruna çare olduğunu söyledi. Ayak Sağlığı Uzmanı Nazlı Ekici, toksinlerin ciddi bir sağlık riski oluşturduğunu ve toksin kaynaklarının hızla çoğalmasına bağlı olarak, vücudun bir an önce toksinlerden arındırılması gerektiğini belirterek, kilo sorunu, müzmin baş ağrısı ve yorgunluk şikayeti, kaygı, sıkıntı ve stres problemi yaşayanlar ve dayanılmaz eklem problemleri ile strese dayalı sıkıntı yaşayanlar için ayak detoksunu önerdi.

Modern tıp alanında önemli bir çığır açan ayak detoksunun önemine dikkat çeken Ekici, “Vücudunuzdaki biriken toksinleri atmadığınız sürece sağlığınıza kavuşamazsınız. Kilo almanızın en büyük etkeni, düzgün çalışmayan karaciğerinizin yağlanması sonucu, aldığınız gıdaların enerjiye dönüşememesidir. Yağ moleküllerinin oluşması, size kilo aldırır. Kilo vermek istiyorsanız, ayak detoksuna girmelisiniz” dedi.

Ekici, ‘ayak detoksunun kimlere uygulanacağı’ sorusuna da şu yanıtı verdi:

"Baş ağrısı, yorgunluk şikayeti olanlar, kabızlık problemi ve sindirim bozukluğu çekenler, kaygı, sıkıntı ve stres problemi olanlar, sivilce sorunu yaşayanlar, eklem, boyun ve bel ağrısı çekenler, alkol, sigara, kafein gibi maddeleri çoklukla tüketenler, sağlıksız ortamlarda çalışanlar, ağır metallere maruz kalanlar, hormonlu ve katkılı gıda tüketenler, kimyasal ya da kozmetik maddeler kullananlar ile hava kirliliğinin olduğu şehirlerde yaşayanlar."

Diğer Haberler
Podomania Sosyal Medya
HABER BÜLTENİMİZE KATILIN
Yeniliklerden haberdar olmak ister misiniz?